Dmitriy Peskov: Türkiye’nin operasyonunun Suriye’nin bütünlüğünü ihlal etmeyeceğini umuyoruz

8 Ekim 2019, 14:54

Rusya Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Kremlin’in askeri operasyon sırasında Türkiye’nin Suriye’nin toprak ve siyasi bütünlüğünün varsayımına bağlı kalacağını umduğunu ve aynı zamanda Türkiye’nin Suriye’deki teröristlere karşı çıkmasına olumlu baktığını belirtti.

Basın sözcüsü bu konuda yaptığı açıklamada “Kremlin, Türkiye’nin Suriye’nin toprak ve siyasi bütünlüğünün varsayımına olan bağlılığının farkında olduğunu biliyor. Bu barış süreci için başlangıç noktasıdır. Türk meslektaşlarımızın her durumda bu postulata bağlı kalacağını umuyoruz. Türkiye’nin Suriye’deki teröristlere karşı kendi güvenliğini sağlama eylemlerini kabul ediyoruz, ancak her şeyden önce Suriye’nin toprak ve siyasi bütünlüğüne saygı gösterilmesinden yanayız” dedi.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara tarafından hazırlanan operasyonu görüşmediklerini belirterek açıklamalarında “Genel olarak Rusya ile Türkiye arasındaki özel hizmetler temasları çok düzenli” ifadelerini kullandı

Etiketler: , ,

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER