Putin, güvenlik konseyi üyeleriyle Belarus ilişkileri ve Suriye’deki durumu değerlendirdi

9 Şubat 2019, 17:01

Rusya Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleriyle, Belarus, Türkiye ve İran’ın liderleriyle önümüzdeki temasları ve iç meseleleri görüştüğünü belirtti.

Peskov yaptığı açıklamada “Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleri ile yapılan operasyonel toplantıda Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko’nun 13 Şubat Çarşamba günü Rusya’ya çalışma ziyaretinin öncesinde Rusya-Belarus müttefiki ilişkilerinin çeşitli yönleri görüşüldü” dedi.

Basın sözcüsü açıklamalarında “Ayrıca Suriye’deki durum hakkında, önümüzdeki 14 Şubat’ta gerçekleşecek olan Rusya, Türkiye ve İran’ın liderlerinin zirvesi ele alındı” ifadelerini kullandı. Peskov son olarak “Ayrıca, Rusya’nın sosyo-ekonomik gündeminin güncel sorunları konuşuldu” dedi.

Toplantıya, Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Kremlin İdaresi Başkanı Anton Vayno, Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev, Federal Güvenlik Servisi Başkanı Aleksandr Bortnikov ve Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergey Narışkin katıldı

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER