jojobet

RUSEN[HABER]: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rusya ile alışverişlerde ruble-Türk lirasını konuşuyoruz”

3 Eylül 2018, 00:44

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile alışverişlerde ruble-Türk lirasını konuştuklarını söyledi.

Erdoğan, Hyatt Otel’de düzenlenen “Türkiye-Kırgızistan İş Forumu”ndaki konuşmasına, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra kurulan dünya ekonomik sisteminin yeni bir sınamayla karşı karşıya bulunduğunu söyledi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Batan, biten ülkelere bir anda bakıyorsunuz 4 kademe derece yükseltmesi veriyorlar. Her yönüyle güçlü olan Türkiye’ye de kalkıp ya ‘durağan’ diyor ya da indirmeye kalkıyor. Bugüne kadar ben bunların hiçbirisini tutmadım, bundan sonra da tutmayacağım. Biz kendimize inanıyoruz, güveniyoruz. Şu anda biz Rusya ile alışverişlerde ruble-Türk lirası bunu konuşuyoruz. Aynı şekilde İran, Çin ile yerli ve milli parayla alışveriş yapmanın dönemlerini başlatıyoruz.”

 

 

S-400’ler konusu

Erdoğan, Rusya ile S-400 Anlaşması yaptıklarına değinerek, “Birileri bundan rahatsız oluyor. Kusura bakmayın. Biz hem kendimizi korumada ve savunmada hem de bu noktada atacağımız adımlarda herhalde birilerinden izin alacak değiliz. İhtiyacımızı gidermek durumundayız. Şu anda hem ortak üreme bizimle geçme noktasında bugüne kadar bize kapılarını açmayanlar, biz birileriyle anlaşıyorsak, Rusya ile böyle bir anlaşmayı yapıyorsak burada da bizim önümüzü kesmeye hakkınız yok.” diye konuştu.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER