jojobet

RUSEN[HABER]: Cumhurbaşkanı Erdoğan : S-400’leri en kısa sürede alacağız, tercihimizden asla pişman değiliz”

31 Ağustos 2018, 22:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile yaptırıma varan krize dair açıklamalarda bulundu. ABD’li yetkililerin “S-400’lerden vazgeçerseniz, F-35 yaptırımı kalkar” mesajına atıfta bulunan Erdoğan, “Türkiye’nin S-400’lere ihtiyacı var, en kısa sürede alacağız” dedi.

Balıkesir’de konuşan Erdoğan, “Bölgemizle birlikte ülkemizi de kendi senaryolarına göre biçimlendirmeye çalışanların karşısına kendi irademizle kendi hedeflerimizle çıkma kararını verdiğimiz andan itibaren zorlu bir mücadelenin içine düştük. Ülke ve millet olarak tercihimizden asla pişman değiliz” ifadesini kullandı.

 

Erdoğan, “Elini vicdanına koyan herkes, şu gerçeği kabul edecektir; Türkiye’nin ne sınırları içinde ve dışında maruz kaldığı terör saldırılarını ne uluslararası alanda karşılaştığı riyakarlığı ne de ekonomide oturtulmaya çalışıldığı kriz görüntüsünü hak edecek bir sorunu bulunmuyor” diye konuştu.

 

ABD ile yaşanan F-35 krizine de değinen Erdoğan, “Türkiye’nin S-400’lere ihtiyacı var ve bunun da anlaşması bitmiştir. İnşallah en kısa zamanda alacağız” açıklamasında bulundu.

 

F-35’LER İÇİN 900 MİLYON DOLAR ÖDEME YAPTIK’

 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 “Türkiye’nin zaten proje ortağı olduğu F-35’lere de ihtiyacı var. Verirler, vermezler onu bilemem. Verdikleri takdirde anlaşmaya uyduklarının bir ispatıdır. Şu ana kadar biz ortaklığımızın gereği 900 milyon dolar ödeme yaptık. Taksitler geldikçe ödüyoruz. 120 F-35, anlaşmamıza göre bize verilmesi gerekiyor. Verilir veya verilmez. Artık dünya ülkeden ibaret değil.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER