RUSEN[HABER] : Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, seçim sonrası diğer devlet başkanı adaylarını Kremlin’de ağırladı.

21 Mart 2018, 01:33

Putin toplantıda yaptığı konuşmada, Rusya’nın savunma kapasitesini artırmak için gerekli adımların mutlaka atılacağını söyledi. Putin, “Ancak şunu hemen söyleyebilirim ki yeni bir silahlanma yarışına girme arzusunda değiliz. Tam aksine, dünyanın tüm ülkeleriyle ilişkilerimizi yapıcı bir şekilde geliştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Ülkelerle yaşanan sorunları siyasi ve diplomatik kanallarla çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Putin, “Elbette ulusal çıkarlarımızı da her zaman savunduğumuzu ve savunmaya devam edeceğimizi de belirtmek gerekiyor.” ifadesini kullandı.

 

Devlet Başkanlığına adaylığını koyan ombudsman Boris Titov, “Suriye ve Ukrayna konuları görüşüldü. Ortak bir nokta bulmaya ve devlet başkanının tavrını anlamaya çalıştık” ifadesini kullandı.

 

 

Titov diğer bir aday Grigoriy Yavlinskiy’in ekonomi ve politikaya ilişkin konuşma yaptığını belirterek, “Ülke, seçimler ve seçim sistemi hakkında konuşma yapıldı” dedi. Titov, Putin’in görüşmede yeni hükümetin içeriğine dair bir açıklama yapmadığına dikkat çekti.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER