RUSEN[HABER]: “Türkiye’nin BRICS üyeliği herkese kazandırır”

7 Ağustos 2018, 14:02

Rus Ulusal Ekonomi Başkanlık Akademisi Finans Mühendisliği Kürsüsü Başkanı ve eski Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Konstantin Korişçenko, “Türkiye’nin BRICS üyeliği herkese kazandırır” dedi.

Korişçenko, ABD’nin yaptırımlarına rağmen kalkınmaya devam eden Rus ekonomisini ve Türkiye’nin BRICS ve AEB’ye üyelik ihtimalini değerlendirdi.

Korişçenko, Türkiye’nin BRICS ve AEB’ye üyeliğinin ise tüm taraflar için fayda sağlayacağını ifade ederek, “BRICS, Türkiye için bazı yatırım kaynakları sağlayabilirken, AEB ile ticarette, örneğin ‘sıfır tarife’ gibi önemli avantajlar sağlanabilir” dedi.

“Türkiye’nin BRICS ve AEB’e üyelik ihtimali oldukça olası”

 

Yeni Ekonomi Üniversitesi Finans Bölümü Öğretim Üyesi Oleg Şibanov da ABD’nin, yaptırımlarıyla DTÖ kuralları ve serbest ticarete yönelik yükümlülükler gibi çok sayıda uluslararası kuralı çiğnediğini söyledi.

Türkiye’nin BRICS ve AEB’ye üyelik ihtimalini ise “oldukça olası” gördüğünü vurgulayan Şibanov, “Türkiye, gerek ekonomik gerekse de siyasi anlamda son derece hızlı büyüyen önemli bir ülke. BRICS ve AEB, Türkiye’nin üyeliğinden fayda sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER

Copyright © 2019. Rusen.Org | Ankara Türkiye