Rusya: Kuzey Kore’nin nükleer denemesi tüm dünyaya bir tehdittir.

16 Eylül 2017, 13:15

Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy, Kuzey Kore’nin yeni nükleer denemesinin tüm dünya için tehdit olduğunu, fakat önceden olduğu gibi bu sorunun güç yoluyla çözülmesine izin verilmemesi gerektiğini bildirdi.

Slutskiy konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “BM Güvenlik Konseyi’nin yeni kararının onaylanmasından 3 gün sonra Kuzey Kore’nin yeni nükleer denemesi tüm dünyaya bir tehdittir. Kuzey Kore çok tehlikeli olan bu oyununa devam ediyor. Rusya hiçbir zaman bu tür provokasyonları desteklemiyor” ifadesini kullandı.

Kuzey Kore’nin kendi eylemleriyle hem bölge, hem de tüm dünya için güvenlik tehdidi oluşturmaya devam ettiğini belirten Komite Başkanı şu şekilde devam etti:

“Rusya Devlet Başkanı’nın da söylediği gibi yeni deneme, yaptırımların ve baskının faydasız olduğunu kanıtlıyor. Sınırda tatbikatlar yapmak veya tehditler savurmak yerine Kuzey Kore sorununun çözümünde alternatif yollar aramak gerek. Kuzey Kore’nin ön görülmeyen eylemleri dikkate alınarak sorunun güç yollarıyla çözülmesine izin veremeyiz. “

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER