St.Petersburg-Türkiye iş forumunun 2020’de yapılması planlanıyor

7 Kasım 2019, 01:33

St. Petersburg Valisi Aleksandr Beglov, ilk “St. Petersburg-Türkiye” iş forumunun Mart 2020 tarihinde düzenlenmesinin planlandığını belirtti.

Beglov, Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada “St. Petersburg Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin St. Petersburg’daki satış temsilcisi ile birlikte ilk “St. Petersburg-Türkiye” iş forumuna hazırlanıyor. Bunun 2020 yılının Mart ayında düzenlenmesi planlanıyor. Bu yıllık bir olay olabilir” dedi.

Vali, St. Petersburg yönetiminin şehirdeki yeni Türk şirketlerinin ortaya çıkmasıyla ilgilendiğini bildirdi ve açıklamalarında “Yeni Türk ortaklarımızın St. Petersburg’a gelişiyle ilgileniyoruz, uygun koşulları yaratmaya hazırız” diye konuştu.

Beglov, St. Petersburg ve İstanbul Ticaret Odası arasında bir anlaşma imzalanması olasılığını göz önünde bulundurarak önerdi.

Beglov ayrıca St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul Ticaret Odası arasında bir anlaşma imzalanmasını önerdi.

Vali, 2020 yılında St. Petersburg’un İstanbul ve Ankara’ya kültürel ve iş görev ziyareti planlandığını, ayrıca İstanbul’da St . Petersburg bilgi iş merkezinin kurulmasının teklif edildiğini belirterek açıklamalarında “St. Petersburg ve Türkiye arasındaki dış ticaret hacmi artıyor. Çok fazla fırsatımız olduğuna ve etkileşim için büyük bir rezervimizin olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER