Sümeyye Boyacı: Rusya’nın hayatımda ayrı bir yeri var

8 Ekim 2019, 14:58

Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya ve Londra’da düzenlenen 2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda ise gümüş madalya kazanan Sümeyye Boyacı, ikinci kez resim sergisi açtığı Rusya’nın hayatında ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

Moskova’da düzenlenen Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Fuarı (PİR) kapsamında Gastroinox firmasının davetlisi olarak Rusya’ya gelen Sümeyye, fuarın girişinde ebru sergisi açtı.

Kolları olmamasına rağmen ayakları ile hayata tutunan Sümeyye, sporcu kişiliğinin yanında yaptığı resimler ile de yeteneğinden söz ettiriyor. Rusların büyük ilgi gösterdiği ebruların önünde Gazetem’e duygularını anlatan Sümeyye Boyacı, “Rusya’ya on yıl önce resim sergisi açmak için gelmiştim, şimdi de ebru sergisi için buradayım. Ben üç buçuk dört yaşlarındayken resim yapmaya başlamıştım kendiliğimden. Beş yaşında iken Rus Halk Masalları kitabının kapak resmini çizmiştim, 6 yaşında iken de Moskova’da ilk resim sergimi açmıştım. 7 yaşında iken de ebru ile tanıştım ve Didem hocam ile birlikte ebru yapmaya başladım. Sanatı çok sevdiğimden dolayı benim için yorgunluk falan da olmuyor. Aksine bir rahatlama bir terapi gibi benim için; bu yüzden sanat ile ilgili birşeyler yapmayı çok sevdim.” dedi.

Etiketler: , ,

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER