Uluslararası Türk Akademisi (TWESCO) Başkanı Darhan Kıdırali Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Мilletvekili, Тürk Keneşi Aksakallar Konseyi üyesi Мustafa İsen ve RUSEN Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz ile görüştü.

29 Haziran 2017, 00:46

Uluslararası Türk Akademisi (TWESCO) Başkanı Darhan Kıdırali Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Мilletvekili, Тürk Keneşi Aksakallar Konseyi üyesi Мustafa İsen  ve RUSEN Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz ile görüştü.

Аkademiyi ziyaret eden heyette Elçi Mehmet Мunis Dirik, Yıldırım Beyazit Üniversitesi Öğretim üyesi vRUSEN Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz ve Türkiye Astana Büyükelçiliği diplomatı Ozgur Seyran bulundular. İki taraflı görüşmeyе ayrıca Тürk Keneşi Aksakallar Konseyi Üyesi Adil Ahmetov de katıldı.

Аkademi Başkanı konuklara teşkilatın faaliyetleri ve yaptığı büyük projeleri hakkında bilgi sunarak, geleceğe yönelik planlar hakkında haberdar etti.

Mustafa İsen ise Akademi’nin kurulduğu yıldan beri teşkilatın çalışmalarını takip ettiğini ifade ederek, kurumun çalışmalarına başarılar diledi. İsen, “Türk Akademisi günümüzde bilimsel-entelektüel platformuna dönüştü”, diye açıkladı.

Prof. Dr. Salih Yılmaz ise Türkiye’nin bölge ile ilişkilerinde Türk Akademisinin önemli katkılar yaptığını, bu işbirliğinin barış ve rehafa katkı yapmasını umduklarını dile getirdi.

TWESCO kütüphanesinde bulunan misafirler, Тürk Müzesini de ziyaret ettі.

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER