jojobet

perabet

casibom

sekabet

RUSEN[HABER]: Rusya-Türkiye üniversiteleri işbirliğini arttırıyor

5 Ekim 2018, 22:52

Rusya Federasyonu Başkanlık Akademisi RANEPA (North West Institute of Management) ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Ankara Rusya Araştırmaları Enstitüsü (RUSEN) koordinasyonunda işbirliği anlaşmaları imzalandı.

 

 

Bu anlaşma ile RANEPA’ ın ST.Petersburg kampüsü ile Yıldırım Beyazıt arasında Hukuk, Uluslararası İlişkiler, İktisat, Kamu Yönetimi, Tarih, Psikoloji, Sosyal Hizmetler vb alanlarda öğrenci ve akademisyen değişimi ile ortak proje üretme konusunda çalışmalar yürütülecek.

 

 

Rusya’nın 160 bin öğrencisiyle en büyük akademilerinden olan RANEPA’nın Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesine dair 2019 yılı itibariyle önemli faaliyetler yapmak istediği kaydedildi. İşbirliği anlaşması Ankara Yıldırım Beyazıt Ünivertesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, RANEPA Direktörü Vladimir Shamakhov, Ankara Rusya Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Salih Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

2019 yılında Türkiye’de Rusya yılı, Rusya’da da Türkiye yılı olarak kutlanacağından iki ülke eğitim kurumlarının karşılıklı işbirliği konusunda önemli adımlar atılması bekleniyor. Rusya heyetinin Türkiye ve Rusya’da Türk-Rus Üniversitesi kurulması konusunda destek vermek istedikleri de bildirildi.

 

 

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER