Rusya, Singapur ve Güney Kore’nin düzenleyeceği deniz tatbikatlarına katılacak

15 Aralık 2018, 22:17

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Rusya’nın Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’nin 2019 yılında yaptığı işbirliği çerçevesinde Singapur ve Güney Kore’nin düzenlediği deniz tatbikatlarına katılacağını belirttil.

Fomin, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı’nın “SMOA plus” formatında Asya-Pasifik bölgesi ülkeleriyle işbirliği yapmaya devam ettiğini vurguladı.

Fomin yaptığı açıklamada “Mart 2019’da, Myanmar ve Hindistan’ın başkanlık ettiği askeri tıp konusunda uzman bir çalışma grubunun tatbikatlarına katılmak için bir grup Rus uzmanı (20 kişi) göndereceğiz. Mayıs 2019’da, Singapur ve Güney Kore tarafından düzenlenecek olan çok taraflı bir deniz tatbikatına katılacağız” dedi.

Fomin terörle mücadelede bu format çerçevesinde işbirliğinin askeri eğitim, ilaç ve barış yapmanın geliştiğini vurguladı.

Fomin açıklamalarında “Laos ile birlikte Rusya “SMOA Plus” mayın temizleme çalışma grubunun başkanlığını yapıyor. Rus mühendislik ekibi şu anda Laos topraklarının toplanmasıyla ilgileniyor. Aynı zamanda, Laos Bomba imha ekiplerini Rus yapımı mühendislik ekipmanlarıyla çalışmak için eğitiyoruz” ifadelerini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER