jojobet

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, F-35 ile S-400’lerin aynı ortamda bulunamayacağı yönündeki argümanlara katılmıyoruz

4 Kasım 2019, 15:19

NTV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “F-35 ile S-400’lerin aynı ortamda bulunamayacağı yönündeki argümanlara katılmıyoruz, hukuki açıdan da sıkıntı görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Demir ayrıca, Türkiye ile ABD arasındaki F-35 projesine ilişkin olarak “Temennimiz tekrar projeye dönülmesi yönünde” dedi.

Rusya’dan savaş uçağı alımı iddiaları konusunda da açıklamalarda bulunan Demir, şunları söyledi:

“Karşı tarafından bir teklifi vardı, bu teklif de bizim tarafımızdan değerlendiriliyor. Konu mali, teknik ve stratejik boyutuyla incelenir, hemen karar vermek gibi bir şey söz konusu değil. Çok geniş bir analiz yapmak lazım, bu yüzden hemen yarın alıyoruz gibi bir hükümde bulunmak mümkün değil.”

Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’lerle ilgili konuşan Demir, sistemin aktif hale getirilmesi sürecinin devam ettiğini söyledi.

Demir, ABD Patriot hava savunma sistemiyle ilgili olarak ise “İlave sistemlerle ilgili tekliflere açığız” ifadelerini kullandı.

Demir ayrıca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda testi yapılan Atmaca füzesinin görüntülerini yaıynladı.

Demir, “Milli gemimizden ilk defa milli füze atışı gerçekleştirdik. Roketsan tarafından geliştirilip üretilen, ilk milli deniz seyir füzemiz ATMACA, TCG Kınalıada gemisinden başarıyla fırlatıldı. ATMACA’nın 2020 ikinci yarısında envantere girmesini hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER