jojobet

perabet

casibom

sekabet

Türkiye, Nahçıvan ürünlerinden gümrük vergisini kaldırdı

9 Kasım 2017, 16:38

Türkiye, Nahçıvan ürünlerinden gümrük vergisini kaldırdı

Azerbaycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye gönderilecek mallardan gümrük vergisinin kaldırılacağı bildirildi.

Azerbaycan’a bağlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye gönderilecek mallardan gümrük vergisinin kaldırılacağı bildirildi. Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı’ndan 29 Ekim’de yapılan açıklamada, Türkiye’de Bakanlar Kurulu tarafından alınan karara göre, Nahçivan’da üretilen 13’ü tarım, 30’u tekstil olmak üzere 43 ürünün imtiyaz listesine alındığı ve bu ürünlerden Türkiye’nin gümrük vergisi almayacağı belirtildi.

Karar, 30 Ekim 2017 tarihinde Iğdır şehrinde gerçekleştirilen Azerbaycan-Türkiye İş Forumu’nda da katılımcılarla paylaşıldı. Yine karar doğrultusunda, yılda 100 milyon dolar değerinde Nahçıvan yapımı ürünün, gümrük vergisi uygulanmaksızın Türkiye tarafından ithal edileceği değerlendiriliyor. Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı açıklamasında ayrıca, “Bu karar, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki bölgesel ve ticari iş birliğine büyük bir katkı sağlayacak.” ifadelerine yer verildi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YENİ HABERLER